Амбасадор Векић састао се са Владимиром Левингеровом, менаџерком Музеја Бедржиха Сметане, који ради у склопу Народног музеја града Прага. Овај популарни музеј налази се у згради бившег водовода Старог града, поред Карловог моста, у неоренесансној згради саграђеној 1883. године по нацрту архитекте Антонина Вила. Фасаду красе слике Миколаша Алеша и Франтишека Женишека. Од 12. маја 1936. године у њој је смештен музеј познатог чешког композитора Бедржиха Сметане, залагањем чланова истоименог друштва. Главна тема разговора била је организација будућих концерата познатих српских уметника у овом простору у другој половини ове године, у оквиру Дана српске културе у Прагу.
Амбасадор Векић присуствовао је промоцији најновије књиге бившег председника Чешке Републике Вацлава Клауса, одржаној у Институту Вацлав Клаус, у присуству чланова дипломатског кора, као и бројних личности из политичког и јавног живота Чешке Републике. Како је председник Клаус истакао, нова књига представља збирку његових говора и објављених чланака насталих у последње три године. У предговору књиге под насловом „У одбрану нормалности“, аутор износи свој целовит скептицизам у погледу могућности брзог и лаког повратка Европе и Запада вредностима као што су слобода, слободно тржиште, демократија и традиционалне конзервативне норме. Текстови обухватају период од завршетка пандемије ковид-19 до поновног ступања Доналда Трампа на функцију. Према речима Клауса, тај период у великој мери обележавају рат у Украјини, с једне стране, и Зелена агенда, с друге. Он тренутну ситуацију у Европи и на Западу оцењује као неодрживу и тешко одбрањиву. Клаус је поновио свој критички став према моделу који назива „либерална демократија“, указујући на, по његовом мишљењу, дубоке проблеме у савременом политичком систему. Изразио је незадовољство начином на који се савремена економија на Западу и даље назива тржишном, те упозорио на, како каже, растуће неповерење у традиционалне западне вредности и институције. Посебно је истакао своје неслагање са актуелном ратном реториком и њеним последицама, укључујући, по његовом виђењу, све чешће исмевање појма мира.
Амбасадор Берислав Векић уписао се у књигу жалости у Амбасади Републике Перу поводом смрти Марија Варгаса Љосе, добитника Нобелове награде за књижевност 2010. године. Ову награду добио је за своје целокупно књижевно стваралаштво, а у образложењу Нобелове комисије наведено је: „због картографски прецизних приказа структура моћи и јетких слика отпора, револта и пораза појединца.” Са смрћу Марија Варгаса Љосе, свет је изгубио великог романописца, новинара, есејисту и професора на више угледних универзитета. Био је добитник многобројних награда, као што су Сервантесова награда (1994), Награда Ромуло Гаљегоса (1965) и Награда Дон Кихот, коју му је уручио краљ Хуан Карлос. Бавио се и политиком, те је био председнички кандидат на изборима 1990. године.